Na czym polega ciecie laserem i ile to kosztuje

Na czym polega ciecie laserem i ile to kosztuje

16 listopada 2021 Wyłącz przez Daria

Postęp technologiczny zauważalny jest niemal na każdym kroku oraz w każdej dziedzinie naszego życia. Nawet cięcie laserem – ciecielaser.pl jest procesem, w którym narodziła się potrzeba stosowania najnowszych technik, tak aby zaoszczędzić koszty produkcyjne. Wszystkie dotychczasowe przecinarki taśmowe czy tarczowe zostały powoli wypierane z produkcji na rzecz najnowocześniejszych przecinarek laserowych. Najnowsze urządzenia oferują znacznie większą precyzję oraz działają w sposób automatyczny, a przede wszystkim materiał do produkcji jest wykorzystywany w sposób niezwykle ekonomiczny.

Jak wygląda proces ciecia laserem?

W procesie cięcia laserem wykorzystywana jest wiązka laserowa, a także czysty gaz techniczny. Urządzeniem tnącym jest promień lasera. Powoduje on stopnienie, spalenie lub odparowanie przecinanego materiału. Pomimo niezwykle wysokiej temperatury samej wiązki lasera, obrabiany element nie nagrzewa się w tak dużym stopniu oraz nie zmienia struktury chemicznej przecinanego materiału. Zalet laserowego cięcia elementów jest bardzo wiele. Niezwykle często powtarzanym jest bardzo wysoka prędkość przecinanego elementu. Należy również dodać, że ciecie laserem to gwarancja wysokiej powtarzalności. Niezwykle wysoka precyzja metody ciecia laserem jest bardzo dobrze odbierana w branży lotniczej, motoryzacyjnej oraz elektrotechnicznej. Laser jest bardzo dokładny i wynosi do 0,1 milimetra, a więc jest to bardzo dokładna technika cięcia, którą mogą zaoferować przecinarki.

Ile kosztuje usługa ciecia laserem?

Koszt w głównej mierze uzależniony jest od wielu czynników. Oczywiście w tym przypadku główną rolę odgrywa sam materiał poddawany obróbce. Zupełnie inne koszty mamy w przypadku ciecia laserem stali nierdzewnej, jak i stali czarnej. Warto również brać pod uwagę grubość blachy, którą chcemy poddać procesowi obróbki. Na ostateczną cenę wpływ ma również wielkość zamówienia, a także stopień trudności obrabianego materiału.

Odpowiedni wybór modelu wycinarki może okazać się decydującym elementem. Niezwykle nowoczesna ekologiczna maszyna wraz z wieloletnim doświadczeniem operatorów maszyny stanowi wyśmienitą receptę na niezwykle niskie koszty pracy. Nie można zapominać o odpowiednim wyborze gazu technicznego, który również ma wpływ na końcową cenę jednej roboczogodziny. Wykorzystanie tlenu lub azotu jest znacznie tańsze niż argonu.

Cięcie laserem umożliwia precyzyjną obróbkę materiału, cięcie laserem to proces pożądany w branży lotniczej, cięcie laserem to gwarancja powtarzalności obrabianego materiału.